İstanbul’da bayram trafiği başladı! İşte son durum…

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala 9 günlük tatili değerlendirmek isteyenler yola çıkmaya başladı.

Özelikle tatil bölgelerine giden bazı yollarda trafik yoğunluğu oluştu.

Trafiğin en yoğun olmasının beklendiği megakent İstanbul’da da saat 16.45 itibarıyla yoğunluk yüzde 72’yi buldu.

YÜKSEK FİYATLAR RADARDA

Geçen yıl en uzun bayram tatili dönemi haziran ayı sonundaki Kurban Bayramı olmuştu. Tam yaz sezonuna gelen tatil dolayısıyla kara yolu ve hava yolu ile seyahat edenler oldukça büyük bir talep oluşturmuştu. Buna göre 35 milyon kişinin şehir değiştirdiği hesaplanmıştı. Ramazan Bayramı ise yaz öncesi bu dönemdeki en uzun tatil olacak. Okulların da ara tatilinin aynı döneme denk gelmesiyle şehirlerarası seyahate ilgi yüksek.

KÖPRÜ VE OTOYOLLAR 9 GÜN ÜCRETSİZ

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü işletmesindeki köprü ve otoyolların yarın sabahtan itibaren 9 gün süresince ücretsiz olacağını söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün sürmesi nedeniyle 30 ila 35 milyon vatandaşın seyahat etmesini beklediklerini belirterek, bu kapsamda kara, hava ve demiryollarında tüm önlemlerini aldıklarını aktardı. Fahiş fiyat artışlarına karşı teyakkuzda olduklarını anlatan Uraloğlu, yollarda ise vatandaşın güvenliği için önlemlerin üst düzeyde olacağını söyledi.

BAYRAM TATİLİNDE HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji’nin hava tahmin raporlarına göre, bugün ve yarın yurdun büyük bölümü sıcak ve güneşli, sadece Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yağış bekleniyor. Pazar Doğu ve Batı illerinde yağış beklenirken, iç kesimlerde güneşli ve sıcak hava etkili olacak. 8 Nisan Pazartesi’den itibaren Doğu Anadolu’da başlayan yağışlı ve serin hava bayramda diğer bölgelere doğru yayılacak. Bayram süresince ülke genelinde az bulutlu, yer yer yağışlı havanın hakim olması bekleniyor.

İstanbul’da 9 Nisan’da bulutlu hava hakim olacak. Hava sıcaklığının 17 derece civarı olması bekleniyor. Bayramda ise megakentte az bulutlu hava etkisini sürdürecek, sıcaklık 18-19 derece arası olacak. İzmir’de ise bayramın son gününe kadar güneşli hava hakim. Bayramın son günü sıcak hava yerini kapalı havaya bırakacak, cumartesi ise kent genelinde yağışlı geçecek. Sıcaklıklar ise 23-26 derece arasında. Ankara’da hava bayramda kapalı olacak. Arife, bayramın ilk ve üçüncü günü hava parçalı bulutlu ve sıcaklık 21 derece civarında olacak. Bayramın ikinci günü güneşli havanın hakim olacağı Ankara’da, sıcaklığın ise 22 derece olması bekleniyor.

GÜNEŞLİ HAVA HAKİM

Antalya’da da Arife günü parçalı bulutlu bir hava beklenirken, bayram süresince güneşli havanın hakim olacağı; hava sıcaklığının 25 ile 28 derece arasında olması bekleniyor. Bodrum’da ise bayramın son gününe kadar güneşli hava hakim olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x